Лондон підтвердив наміри здійснити “жорсткий Brexit”

0
67

Великобританія прагне знову отримати контроль над власним кордоном, що означає вихід зі спільного ринку ЄС, наголосив міністр з питань Brexit Девід Девіс.

Британський міністр з питань виходу країни з Європейського Союзу Девід Девіс підтвердив наміри країни покинути спільний європейський ринок після Brexit. Як заявив міністр в інтерв’ю телеканалу ITV у понеділок, 12 червня, його країна прагне знову отримати контроль над власним кордоном, що означає вихід зі спільного ринку ЄС.

Після парламентських виборів у Великобританії минулого тижня, на яких правляча Консервативна партія прем’єрки Терези Мей несподівано не змогла отримати абсолютної більшіоті в парламенті, виникли сумніви щодо того, чи зможе Лондон втримати курс на так званий “жорсткий Brexit”, зазначає агенція dpa. Британський уряд прагне із виходом з ЄС вийти також зі спільного ринку ЄС, з митного союзу та з-під юрисдикції Європейського суду.

Девід Девіс наголосив, що Великобританія також залишає за собою право вийти з ЄС без укладання угоди. “Якщо ви розпочинаєте переговори без можливості вийти з них, тоді для вас ці переговори завершиться з поганим результатом”, – зазначив британський міністр в інтерв’ю BBC, цитує агентство Reuters. Утім, він висловив сподівання, що угода з Брюсселем щодо Brexit таки буде укладена.

Нагадаємо, минулого тижня у результаті парламентських виборів у Великобританії правляча Консервативна партія втратила більшість. Оголошуючи позачергові вибори близько двох місяців тому, прем’єрка країни Тереза Мей навпаки розраховувала на збільшення представництва власної партії у Палаті громад, що, своєю чергою, мало посилити її переговорну позицію з Брюсселем щодо угоди про Brexit. Після британських виборів у Брюсселі та європейських столицях закликали Лондон не зволікати з початком переговорів про Brexit.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ